Wino króluje na PARKIECIE

Kolejny artykuł dotyczący inwestycji w wina.Pojedynek winnych roczników w Bordeaux

Początek lutego w Bordeaux przyniósł kolejną odsłonę pojedynku o tytuł najlepszego rocznika ostatnich lat. Głos w dyskusji zabrał James Suckling, ale wciąż brakuje zwycięzcy w konfrontacji roczników 2009 i 2010.Rynek sztuki: dobre wieści dla inwestorów

Rynek sztuki szybko się rozwija zarówno w Polsce, jak i na świecie. Kończący się rok mógł być na nim nawet lepszy niż rekordowy 2011Rynki 2013 – na co postawić?
Mijający rok był dobry dla inwestorów – zarobić dały akcje, obligacje oraz niektóre popularne surowce, jak złoto. Na co postawić w 2013 roku, by w grudniu znów móc liczyć zyski?


Luksusowe inwestycje najbogatszych Polaków

Polacy się bogacą. Mimo światowego kryzysu, osób zamożnych w Polsce jest już ponad 750 tys., a ich roczny dochód to niemal 130 mld złotych. Rośnie też grupa Polaków aspirujących do bogactwa.Rynek wina – Polacy gonią Europę

Wprawdzie Polacy piją coraz więcej wina, ale daleko nam do europejskiej czołówki. Przeciętny Polak wypija rocznie 7 razy mniej wina niż Anglik i 15 razy mniej niż Francuz.Dlaczego niektóre firmy rosną szybciej?
Film „Social Network” pokazał, że sukces Facebooka to nie tylko zasługa Marka Zuckerberga. Wokół młodego wizjonera pojawili się ludzie, którzy powierzyli mu kapitał i dzielili się biznesowym doświadczeniem.  Takie historie dzieją się również w Polsce.


Jak powstawało imperium właściciela Alior Banku?
Romain Zaleski, twórca potęgi Carlo Tassara, od lat z powodzeniem realizuje strategię inwestycyjną stosowaną przez fundusze private equity. Niestety nawet najgenialniejszemu człowiekowi zdarza się popełniać błędy.


Kiedy opłaci się piętrowe inwestowanie?

Fundusz funduszy - przerost formy nad treścią czy sensowny pomysł na zarabianie? Wszystko zależy od tego w co chcemy inwestować.Jaka będzie energia przyszłości?

Koncern Exxon-Mobil co roku publikuje na swoich stronach szeroko zakrojoną prognozę dla światowego rynku energii. Tegoroczna edycja po raz pierwszy rozciągnęła wizję przyszłości aż o 30 lat do roku 2040. Co mówią o energetycznej przyszłości świata spadkobiercy Rockefellera?